בנייה מוכנה מראש (Prefabrication)

מוכרת גם בשם "בנייה טרומית". זהו תהליך שבו מרכיבים שונים של המבנה מיוצרים מראש במפעל: קורות, קירות, תיקרות, ואפילו קומות שלמות של מבנים או מסגרות ושלדי בנייה. בשלב השני של הבנייה מוסעים החלקים השונים לאתר הבנייה שם הם מורכבים במהירות.

מהירות הקמת הבתים והבניינים בשיטה זו שוברת שיאים חדשים בשנים האחרונות, והתוצאות בשטח של קבוצת BROAD GROUP הסינית מדהימות אפילו את המומחים הגדולים בתחום.
למשל: בניית 15 קומות בפחות מ-48 שעות 

הבנייה של חברת Broad Group היא לא רק מהירה ואסתטית, אלא גם בטיחותית- ממזערת את שיעור תאונות העבודה באתר הבניה. כמו כן, עיצוב הבניינים היחודי, ואופן ההרכבה- תאים תאים בדומה לכוורת, מאפשר חוזק מבני וגמישות מירבית בהתמודדות עם רעידות אדמה (הדמייה מבוקרת הוכיחה עמידות ברעידת אדמה של עד 9 בסולם ריכטר- העוצמה החזקה ביותר שנרשמה בהיסטוריה). סביבתית- מיישמת ייעול אנרגטי מירבי ובידוד חום/קור, יוצרת פחות פסולת בשל הייצור המקדים, והשימוש במינימום צרכי בנייה באתר. כלכלית- מקצרת את משך העבודה ומפחיתה את מס' פועלי הבניה הדרושים. 


לא עוד פרויקטים ארוכים שלא נגמרים. בידינו היכולת הטכנולוגית להקים ישובים וערים במהירות אסטרונומית, ולצמצם את הפער בין מחשבה למציאות. 

קצת היסטוריה: ארמון הבדולח

אבן-דרך בהיסטוריה של הבניה הטרומית: בשנת 1851, בעיצומה של המהפכה התעשייתית, הורכב ארמון הבדולח (The Crystal Palace) בהייד פארק שבלונדון, במיוחד עבור הצגת "התערוכה הגדולה" -התערוכה העולמית הראשונה למוצרי תעשייה (The Great Exhibition of the Works of Industry of All Nations).

המבנה השקוף שהדהים את המבקרים תוכנן בהשראת "חממת ענק" מפלדה וזכוכית והשתרע לאורך מעל חצי קילומטר. הוא פורק לאחר התערוכה והוקם מחדש בפרבר ליד לונדון שנקרא על שמו, קריסטל פאלאס.