"הדפסת" בתי עץ- עשה זאת בעצמך

האם חלמתם אי פעם על בניית בית החלומות שלכם?
הטכנולוגיה הבאה מביאה את גישת ה-"עשה זאת בעצמך" לתחום הבניה, והיא עושה שימוש חדשני בחומר טבעי ומוכר- לוחות עץ.
מכונת ה-CNC היא "מדפסת" אוטומטית ממוחשבת המנסרת את הלוחות עם בליטות ומגרעות שיאפשרו להרכיב את חלקי הבית כמו פאזל... הבית ממודל כולו במחשב, עד אחרון הפרטים כמו שקע חשמלי, ומשם מועבר ישירות ליצור באתר הבניה עצמו. טכניקה פשוטה זו  מאפשרת אף הרכבה עצמית של הבית, ומבטלת את הצורך במכונות כבדות ומנופים. המדובר בלוחות עץ סנדוויץ', חומר חזק שאף שימש בעבר לייצור מטוסים!

חברה שמציעה שירות כזה היא FACIT HOMES הבריטית.

החברה מציעה גישה מערכתית משולבת שרואה את הבית כמוצר אחד שלם, ומפשטת את הפרוייקט ע"י איחוד תהליכי העיצוב, הייצור והבנייה תחת גוף אחד. מידול הבית כולו במחשב מבטיח סינכרון מקסימלי בין המערכות השונות המרכיבות אותו ומיזעור טעויות אנוש, כמו-כן תהליך ההדפסה מאפשר דיוק מקסימלי ומזעור פסולת.

השאיפה היא להגיע לבניה אקולוגית עם טביעת האצבע הפחמנית הנמוכה ביותר. זה בא לידי ביטוי בשימוש בר-קיימא בעץ (משאב מתחדש, שמגיע בכריתה מבוקרת מיערות בפיקוח), מינימום שימוש בבטון ופלדה, ויסודות מוגבהים למגע מינימלי של הבית עם הקרקע.
>>למבט קרוב יותר על תהליך "הדפסת" הבית של חברה שותפה של FACIT בדנמרק.

 

את המודל הממוחשב של בית חלומותינו ניתן אף לעצב בעצמנו, ללא כל ידע אדריכלי קודם, בעזרת תוכנות עיצוב שונות, שמאפשרות יצירתיות וגמישות עיצובית תוך שמירה על חוקים פיזיקליים התואמים את המציאות. דבר זה הופך כל אדם למעצב ובנאי פוטנציאלי של ביתו! >>ראה "ארכיטקטורה בקוד פתוח"