ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

  לחצו כאן לסוף שמח

  מעט מאוד סרטים שראיתי בשנים האחרונות הסתיימו לשביעות רצוני: "מועדון קרב", "ממנטו" ו"היסטוריה של אלימות" הנהדר של דיוויד קרוננברג אם למנות כמה שאני זוכר. בשאר הסרטים, גם במוצלחים שבהם, התגנבה לעתים תחושה של פקשוש ומחשבה שאני, במאי מצליח בייקום מקביל, הייתי יכול לביים את זה הרבה יותר טוב. פנטזיה בצד. הניו יורק טיימס מדווח על כותר DVD חדש בשם The Onyx Project, "ניסוי בעלילה לא ליניארית לעידן הדיגיטלי". הסרט מגולל את סיפורו של איש הכוחות המיוחדים של ארה"ב, רוברט הנדרסון (דיוויד סטרטהיין מ"לילה טוב ובהצלחה"), אשר נשלח למשימה באפגניסטן, שמסתבכת, כמובן. הצופים יכולים להקליק על קישורים שיקבעו את התפתחות העלילה בכל סצינה. במהלך הפקת הסרט צולמו 400 סצינות באורך כולל של חמש שעות. בכוונת היוצרים לעודד השתתפות פעילה של הצופים בתהליך הצפייה, כך שכל אחד ואחד יצפה בסרט שונה במקצת. לי זה הזכיר סדרת ספרים די נחותה שקראתי בשנות העשרה שלי, בשנות ה-80' האבודות. בספרים אלה אפשר היה לבחור בסוף כל פרק את ההמשך הרצוי באמצעות מעבר לעמוד מסוים. "עלילה לא ליניארית" אולי מלהיבה את הדמיון אך עלולה להתגלות כתרגיל קולנועי די מנג'ס. מה גם שאין כאן חופש בחירה אמיתי.

  צפייה בסרטים הייתה וכנראה תמיד יהיה חוויה של "הישענות לאחור" . (lean back) אנחנו לא באמת רוצים הפרעות בלתי פוסקות במהלך הצפייה גם אם המשמעות היא העברת השליטה על העלילה לידינו.

  הפוטנציאל האמיתי של הטכנולוגיות הדיגיטליות הוא ביכולת להפיק בעלות זולה יחסית גירסאות שונות לכל סרט - גירסה אלימה במיוחד, גירסה נועזת וסקסית, גירסה לכל המשפחה, גירסה רומנטית וגירסה לפסימיים. כותרי ה-DVD מממשים את הפוטנציאל הזה באופן חלקי. במאים שלא ייענו לאתגר צפויים להיתקל בעותקים ערוכים מחדש של הסרטים שלהם ברשת, שנוצרו על ידי גולשים שיסבירו להם בדיוק איך הסרט שלהם היה אמור להסתיים.

  קישור נוסף:

  >