מה מציעה לנו העיר החכמה חלוצה?

 

 • חלוצה, כעיר המחוייבת לרווחת האדם והסביבה, מחויבת להציע לתושביה דיור בר-השגה ולא פחות חשוב, בר-קיימא! כל דירה בעיר נהנית מבקרת אקלים חכמה, חיבור אוניברסלי לרשת, מערכת פינוי אשפה תת קרקעית (הסוף למשאיות הזבל!), מערכות חשמל ומים חכמות ועוד, כל זאת בשימוש בשיטות בניה חדשניות החוסכות בזמן, אנרגיה וכוח אדם, במטרה להציע דיור מתקדם ואיכותי במחיר הנמוך האפשרי.

   

 • בעיר החכמה חלוצה אין צורך ברכב פרטי. תכנון ופיזור עירוני חכם הופכים את העיר לידידותית להולכי רגל, ומאפשרים צמצום המרחק בין התושבים לבין עסקים ושירותים חיוניים ללא יותר מ-20 דק' הליכה מכל נקודה! לרשות התושבים עומדת מערכת של אופניים וכלי רכב חשמליים קלים במתכונת שימוש משותף (Shared Use), כאשר רשת תחבורה ציבורית קלה מחברת בין מרכזי העיר השונים. זהו הסוף לפקקי תנועה ולזיהום אוויר. הנוף העירוני נטול-הכבישים הוא פתוח וידידותי לילדים ולפעילויות פנאי.

   

 • חלוצה מספקת מזון אורגני בייצור עצמי במחירי עלות לתושבים. שיטות גידול מתקדמות כמו הידרופוניקה (ללא שימוש באדמה) אקוופוניקה (גידול ירקות בשילוב עם דגים), גידול חקלאי בקומות ואף חוות אוטומטיות- כל אלה ממזערות שימוש בשטח, מים ועלויות תובלה, ומספקות מזון טרי לאוכלוסיית העיר. מוצרי מזון ומוצרי צריכה נוספים מיוצרים בתחום העיר להבטחת איכות, בריאות וסבסוד מקסימלי של התושבים

   

 • ייצור עצמי של אנרגיה נקייה ממקורות מתחדשים (כמו אנרגיה סולארית) הופך את חלוצה לעיר "100% Carbon Neutral" (פליטת פחמן נייטרלית), וממזער תלות באנרגיה המתייקרת של תחנות הכוח הישנות שפועלות על גז ופחם.

   

 • בעיר החכמה חלוצה מערכת חינוך פרטית מעודכנת לפי מיטב הידע העכשוי. תכנית הלימוד גמישה ומותאמת אישית לנטיותיו וכשרונותיו של כל ילד, עם שימוש מינימלי במבחנים וציונים לפי מודל החינוך הפיני המצליח. הלימודים מבוססים על שימוש מוגבר במחשוב ומצגות וידאו של מיטב המורים וליווי אישי של מתרגלים בקבוצות קטנות. תכני הלימוד מכינים את הילדים לחיים במאה ה-21, עם דגש על השכלה כללית, מדעית והתנהגותית. ולא פחות חשוב- בחלוצה מבינים שלימוד הוא קודם כל הנאה! ילדים שאוהבים ללמוד לומדים הרבה יותר...

 

 • עיר בריאה: בחלוצה מבינים את היתרון שבמניעת מחלות על-פני הטיפול במחלות קיימות. עקרון זה של רפואה מונעת נמצא בבסיס מערכת הבריאות בעיר, המציעה רפואה משלימה ורפואה תזונתית לצד מיטב שירותי הרפואה המערבית, תוך סבסוד מקסימלי לתושבים. 
  העיר החכמה תומכת בבריאות התושבים בכל תחומי התנהלותה, החל מהגיל הרך עם חינוך לפעילות גופנית והגשת תפריט בריאות בבתי הספר, וכלה באוויר נקי, מזון מקומי ואורגני, הקפדה על איכות מי השתיה, ומבנה העיר המותאם במיוחד להליכה ופעילויות ספורט ופנאי.