מערכת סנכרון תחבורה חכמה

כבר כיום אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לויסות מערכת התחבורה שלנו ולאיזון עומסי תנועה. החל ממערכות רמזורים אוטומטיות, תמרורים חכמים עם תצוגה משתנה, ועד שימוש במערכות ניווט אישיות בטכנולוגיית GPS- אנו רואים שאמצעים דיגיטליים משמשים כהרחבה של החושים והמודעות של הנוהג ברכב לשיפור החלטותיו בזמן אמת, ומאפשרים לכלי הרכב להסתנכרן יחד ולנוע בצורה היעילה ביותר במרחב, ללא הפרעה זה לזה.

היוזמה הבאה, אם כך, היא התפתחות טבעית של יישום טכנולוגיית האינפורמציה של המאה ה-21 להפיכת מערך התחבורה שלנו ליותר בר קיימא, לאור מגמת העליה בכמות כלי-הרכב הפרטיים המפעילה לחץ הולך וגדל על הסביבה והתשתיות שלנו.

פרויקט (CVIS  (Cooperative Vehicle Infrasructure Systems בחסות ועדת התחבורה של האיחוד האירופי מאחד גופים וחברות שונות מאירופה וארה"ב ליצירת פלטפורמה המשלבת את כלי הרכב השונים והתשתיות לכדי מערכת אחת יעילה מסונכרנת.
ייעול רב-מערכתי כזה יכול להביא לקיצור זמני הנסיעה ולחיסכון משמעותי בצריכת הדלק, כך שהוא מהווה פתרון ביניים זול יחסית לייעול המצב הקיים. אולם למעשה, יכולה מערכת כזאת לייעל כל מערכת תחבורה המשלבת תחבורה ציבורית עם נהיגה עצמאית ואף כלי רכב אוטונומיים.

את הפרוייקט מנהל ארגון Ertico, המקדם את טכנולוגיות ה- ITS- Intelligent Transport System 
באירופה.  

 

איך זה עובד?

מסך מחשב מותקן בפנים הרכב וקופסת אנטנות מורכבת על הגג, המאפשרת תקשורת מעגלית עם הסביבה- כלומר בין רכב לרכב (V2V), ובין כלי-הרכב לתשתיות (V2I). כמו-כן מודדת המערכת אינרציה, מהירות, מיקום, וכיוון הנסיעה.

המערכת מאפשרת תקשורת של המכונית עם כלי-רכב אחרים, רמזורים, רכבות, שירותים שונים כמו גרירה, חניונים ועוד, ומתקשרת עם הנהג ע"י התראות שונות במהלך הנסיעה, למשל:

*המלצות למהירות הנהיגה לפי היעד המבוקש, גודש התנועה ומערכת הרמזורים

*שירותי ניווט לחניות פנויות באזור

*התראות שונות לגבי פעילות הרכב כמו המלצות לכיבוי המנוע 

*שמירת מקומות חניה לפריקת סחורה כך שאחרי הפריקה המקום חוזר להיות      מסומן כפנוי

*שליחת התרעה בס.מ.ס לנהג שחנה במקום שמור, כדי לפתור את העניין  במהירות וללא התערבות מנגנוני השיטור והפיקוח

 

המערכת אינטראקטיבית ומוצעת בקוד פתוח כך שכל המשתתפים חופשיים להציע שיפורים ואף להוסיף אפליקציות שונות. כאשר שירות חדש מתאפשר, הודעה תשלח לנהג. 

לאור הפופולאריות של מערכות דומות הקיימות בשוק כבר עכשיו (למשל Waze,  אפליקציית ניווט GPS פופולארית מפיתוח ישראלי, המתעדכנת באופן שיתופי ע"י קהילת המשתמשים כדי לעדכן שינויים במפה, כמו גם כדי להתריע על עומסי תנועה, ניידות משטרה ומכשולים בכביש), אפשר לשער שמערכת כזאת תתקבל באהדה ע"י הנהגים שיבחרו להתחבר אליה בגלל היעילות שהיא מאפשרת, ולא פחות חשוב- ההקפדה על פרטיות המשתמש ואבטחת מידע.