המכונית שפולטת מהאגזוז אויר טהור

כלי רכב פרטיים ומסחריים אחראיים לכ-20% מפליטת הפחמן הדו-חמצני בעולם, ולמותם של כ-2 מיליון איש בעולם בכל שנה כתוצאה מזיהום אויר עירוני. אנו שמחים לבשר על המצאה שעשויה להפוך את כל זה להיסטוריה.
הרעיון להניע מכונית בלחץ אויר היה בסביבה כבר בשנות ה-30 של המאה שעברה, אולם רק בשנים האחרונות הבשילה הטכנולוגיה בזכות שני מפתחים שונים:  

הראשון הוא אנג'לו דה פייטרו האוסטרלי מחברת Engineair  שפיתח מנוע-אויר קל ומהפכני השוקל 13 קילו בלבד, שנכנס כבר לשימוש מקומי באוסטליה.

השני הוא גיא נגרה מחברת MDI הצרפתית, שפיתחה מס' דגמי מכוניות מונעות-אויר שיכולות להגיע למהירות של 110 קמ"ש ללא שימוש בדלק כלל!

 מכוניות אלה ניתנות ל"תדלוק" אויר דחוס בעלות של שקלים בודדים, ובהוצאה אנרגטית פעוטה. מילוי מיכל אויר בתחנה ייעודית לוקח 3 דקות ומספיק לכ-200 קילומטר. ישנה גם אפשרות להנעה בשילוב דלק כדי להגיע למהירויות גבוהות יותר: במקרה כזה מיכל דלק בודד יספיק ל-4,500 ק"מ- מרחק נסיעה מחוף לחוף ביבשת אמריקה הצפונית!

 

 

הטכנולוגיה פשוטה להבנה: במקום השימוש בפיצוץ מבוקר של דלק להנעת בוכנות המנוע, במכוניות האויר הבוכנות נעות באמצעות שחרור של אויר דחוס ממיכל. ההדף אותו הדף, ללא ההשפעות המזיקות של שריפת דלקים פחמניים. גם עלות הייצור של כלי רכב כאלה נמוכה באופן קריטי ממכוניות סטנדרטיות, עם מחיר לצרכן של כ-3500 יורו לדגם הפשוט ביותר- פחות מ-20,000 ש"ח למכונית.

"TATA", חברת-הענק ההודית שאימצה את הטכנולוגיה, מבטיחה להשיק בסוף 2012 את מכונית האויר ביצור המוני. החברה, שהשיקה ב-2008 את מכונית הבנזין הזולה בעולם- ה"טאטא נאנו" שמחירה 10,000 שקלים לערך, צפויה לחתוך מחירים ולחולל מהפכה בשוק הרכב העולמי, שתקדם אותנו צעד משמעותי בדרך לגמילת העולם מההתמכרות לאנרגית מאובנים מזהמת.