כלי רכב אוטונומיים- הקץ לתאונות הדרכים?

כ-1.2 מליון איש בעולם מתים כל שנה בתאונות דרכים ועשרות מליונים נפצעים, ונדמה שאנו מקבלים מציאות זו כ"טבעית" ונורמלית. אולם כיום, ניתן להפוך את תאונות הדרכים להיסטוריה- אם רק נעביר למחשבים את ההגה! כן, מערכות נהיגה וניווט אוטומטיות הן הדבר הבא בתחום הרכב.

 

המובילה בתחום פורץ דרך זה היא דווקא ענקית האינטרנט גוגל, עם פרוייקט המכונית האוטונומית שלה בניהול סבסטיאן טרון הגרמני. המכונית חסרת הנהג של גוגל צברה 482,803 ק"מ של נהיגת כביש רגילה (מרחק השווה ל-12 הקפות של כדוה"א) ללא תאונות כלל (!) פרט לפעם אחת בה התנגש בה רכב מאחור בזמן שחיכתה ברמזור אדום... נתון מדהים זה מתעלה כבר עכשיו על יכולותיו של הנהג האנושי.

הסיבה היא, שהאינטליגנציה המלאכותית של הרכב האוטונומי מתעלה על יכולת הקליטה והתגובה האנושית. הוא מסתמך על סורקים ומכ"מים שונים המשתמשים בגלי לייזר, רדיו, אינפרא-אדום ומצלמות וידאו, שקולטים יותר מהחושים האנושיים המוגבלים, וכל זאת בשדה ראיה היקפי של 360 מעלות, ואף מסתנכרן עם רמזורים חכמים ורגילים, תמרורים, הגבלות המהירות, ותנועת הרכבים האחרים בכביש, להשתלבות מושלמת במרחב הציבורי. כל שעל הנוסע לעשות הוא לקבוע לרכב את יעד ההגעה ולהתרווח במושב...

מלבד היעלמות כמעט מוחלטת של תאונות הדרכים, הרכב האוטונומי מבשר את סופן של עבודות מונוטוניות של הסעת אנשים/סחורות, והסוף לבזבוז אין ספור שעות על נהיגה ועמידה בפקקים כולל המתח הנלווה. לא נהיה יותר מוגבלים בנהיגה ע"י עייפות, מצבים של טשטוש ושכרות או התקפים כרוניים שונים. למעשה נוכל פשוט להשלים שעות שינה/עבודה/משחק במהלך הנסיעה. היעילות המקסימלית בשילוב עם מערכת סנכרון תחבורה חכמה יקצרו את זמן הנסיעה למינימום וימזערו בזבוז דלק בשל עמידה בפקקים, ויפחיתו את הצורך בבנית כבישים חדשים.

 

הטכנולוגיה כבר בשלה ומוכנה לשימוש, ואף מתחילה לחדור בהדרגה לתוך מערך התחבורה הקיים. נסיעת כלי רכב אוטונומיים כבר הוסדרה בחוק במספר מדינות בארה"ב, כולל נבאדה וקליפורניה.
חברות רבות מחדירות לדגמיהן החדשים טכנולוגיות של נסיעה אוטומטית חלקית. למשל, דגמי 2014 של חברת
VOLVO יאפשרו נסיעה אוטומטית איטית בתנאי גודש תנועה, כאשר החברה שואפת להוציא לשוק דגמים אוטונומיים לחלוטין עד 2020. ובמסגרת שיתוף פעולה של חברת NISSAN וגוגל, יסעו ברחבי העיר ניו יורק כ-5000 מוניות ללא נהג כבר ב-2014.

ומה עם הסיפוק וההנאה שבנהיגה? ההיסטוריה מראה שהיעילות הטכנולוגית מנצחת, ובדומה לרכיבה על סוסים, גם הנהיגה תהפוך בקרוב לענף ספורט בלבד, עוד זיכרון רומנטי מהעבר...